Najbliższa okolica

Mazury możemy podziwiać nie tylko ze względu na bogactwo krajobrazów. Są regionem, który obfituje w liczne atrakcje turystyczne. Ogromne znaczenie ma w tym miejscu również bogata historia po której zachowały się setki miejsc, które do dzisiaj możemy zwiedzać. Takie obiekty są ciekawym świadectwem historii Mazur oraz świetną atrakcją turystyczną dla przybywających tutaj turystów. Spotkamy tutaj liczne dwory i pałace, wojenne cmentarze, pozostałości po niemieckich bunkrach wojennych. Dzieła natury, które spotkamy podczas pobytu na Mazurach dosłownie zapierają dech w piersiach. Jeśli chcemy je podziwiać najlepiej udać się na rowerowe przejażdżki, czy regularnie organizowane spływy kajakiem najpopularniejszymi w całej Polsce i nie tylko zbiornikami wodnymi.

Lokalne atrakcje
Zamek krzyżacki w Kętrzynie

Krzyżacki zamek w stylu gotyckim powstał w drugiej połowie XIV wieku. Początkowo był siedzibą prokuratora Zakonu Krzyżackiego. W zamku znajduje się Muzeum im. Wojciecha Kętrzyńskiego.

Szczegóły
Stado Ogierów w Kętrzynie

Stado Ogierów w Kętrzynie utworzono w roku 1877 r. po przeniesieniu ogierów ze Stadniny Koni w Trakenach. Było to jedno z czterech stad ogierów w Prusach Wschodnich.

Szczegóły
Wilczy Szaniec – kwatera Hitlera

Miasteczko bunkrów, otoczone lasem, gdzie znajdowała się kwatera samego Adolfa Hitlera. Jest to najlepiej rozplanowana kwatera, gdzie podejmowane były kluczowe decyzje.

Szczegóły
Mazurolandia – park miniatur

Jedna z większych atrakcji edukacyjno – rozrywkowych, której celem jest przybliżenie bogactwa kulturowego regionu Mazur. W zbiorach parku znajdują się pomniejszone obiekty charakterystycznych dla regionu miejsc.

Szczegóły
Spływ kajakiem rzeką Krutynia

Podziwianie mazurskiej natury jest z całą pewnością, czymś co uwielbiają turyści. Jej dziewicze piękno najlepiej obrazuje Mazurski Park Krajobrazowy przez który przepływamy biorąc udział w spływie kajakiem rzeką Krutynia.

Szczegóły
Sanktuarium Maryjne w Świętej Lipce

Jest to obiekt zabytkowy, który zalicza się do najpiękniejszych barokowych okazów w Polsce. To słynące z cudownych uzdrowień miejsce jest co roku chętnie odwiedzane przez tysiące turystów.

Szczegóły